TRT Çocuk sunucusu Gözde Çevik’ten açıklama

10.08.2019
A+
A-

TRT Çocuk sunucu Gözde Çevik kendisine yönelik eleştirilere sosyal medyadan yanıt verdi.

TRT Çocuk sunucusu Gözde Çevik’ten açıklama

TRT Çocuk kanalında program yapan Gözde Çevik, dün yayınına bağlanan 9 yaşındaki Utku Kaz Dağları ile ilgili bir şeyler söylemek isterken, çocuğu yayından aldı. Sosyal medyada görüntülerin yayılmasının ardından tepki alan Çevik sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

İşte Gözde Çevik’in o açıklaması;

“Nereden bilebilirdim ki TRT Çocuk’un hiçbir zaman konusu olmayan gündelik tartışmaların benim programımda dile getirileceğini, nereden bilebilirdim ki çevre duyarlılığını çocuklara en iyi anlatan kanalıma tam da bu konuda eleştiriler geleceğini” diyen Çevik şöyle devam etti “Sosyal medyada bu şekilde gündeme geldiğim için üzgünüm… Bırakalım da Türkiye’nin ortak değeri TRT Çocuk, siyasetten, günlük tartışmalardan uzak dursun. Ben, o tertemiz çocuklar sayesinde neşe dolu bir hayat geçiriyorum. Tartışmalarınızı bizden ve çocuklarımızdan uzak tutun. Biz size rağmen gülmeye, eğlenmeye, bunları yaparken de öğrenmeye ve öğretmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar oluğu gibi bundan sonra da gündelik tartışmalarınızın bir parçası olmayacağız. Son olarak; sosyal medya üzerinden küfür eden hakaret edenleri çocukların gülen yüzü hatrına umursamıyorum.”

TRT Çocuk da açıklama yaptı

TRT Çocuk kanalının resmi sosyal medya hesaplarından yayınlanan açıklamada ise ““Bu tartışmaların bir canlı yayın üzerinden TRT Çocuk’a taşınmaması gerektiğini düşünüyoruz” ifadesi yer aldı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.