Dünyaca ünlü futbolcu Pogba nasıl Müslüman olduğunu anlattı

11.06.2019
A+
A-

Fransız futbolcu Pogba din değiştirmeye nasıl karar verdiğini anlattı.

Dünyaca ünlü futbolcu Pogba nasıl Müslüman olduğunu anlattı

Bir dönem Juventus’ta forma giyen şu sıralar ise Manchester United’ın kadrosunda bulunan dünyaca ünlü Fransız futbolcu Paul Pogba nasıl Müslüman olduğunu The Times’a anlattı.

Yıldız futbolcu İslam dini için şu sözleri söyledi. “İslam beni değiştirdi, hayattaki şeylerin değerini anlamamı sağladı. İçsel olarak daha huzurlu bir insan oldum. Hayatımda iyi yönde değişiklikler oldu. Annem Müslüman olsa da ben Müslüman doğmadım. Herkesin inancına saygı duyarak büyüdüm. İslam herkesin gördüğü gibi terörizmle alakalı değil. Basın aracılığıyla duyduğumuz şeyler bir yana, İslam çok güzel bir şey.”

26 yaşındaki futbolcu 20’li yaşlarının başında Müslüman olmuştu. Pogba din değiştirmeye nasıl karar verdiğini ise şu sözlerle açıkladı:
“Müslüman birçok arkadaşım var ve onlarla sürekli konuşuyoruz. Birçok şeyi kendi içimde sorguluyordum. Kendi araştırmamı yaptım. Bir keresinde arkadaşlarımla birlikte namaz kıldım ve o sıra farklı bir duygu hissettim. Gerçekten iyi hissettim. O günden bu yana devam ettim. Bir günde beş kere namaz kılmanız gerekiyor. İslamın şartlarından biri bu. Yapmanız gerekiyor. Bunu yapmanızın sebebi, sahip olduğunuz şeyler için şükretmek. Sağlığım ve diğer şeyler için… Bu din benim zihnimi açtı ve belki daha iyi bir insan yaptı. Öteki hayat hakkında daha fazla düşünüyorsunuz. Hayat bir sınav, şu anda sizinle yan yana gelmem de öyle. Müslüman olmasan bile hangi dine mensup olduğuna, rengine bakmaksızın herkesle insani ilişkilerle yaklaşırsın. İslam da bu zaten. İnsanlara insani değerlere saygı göstermek”

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.