Beren Saat oyuncu olmaya nasıl karar verdi?

12.12.2019
A+
A-

Beren Saat röportajında oyuncu olmaya nasıl karar verdiğini açıkladı.

Beren Saat oyuncu olmaya nasıl karar verdi?

“Türkiye’nin Yıldızları” adlı yarışmayla hayatımıza giren ve ardından rol aldığı başarılı dizilerle Türkiye’nin en çok sevilen ve en çok tanınan oyuncularından biri olma başarısını gösteren Beren Saat oyunculuk kariyerinin nasıl başladığıyla ilgili bilgi verdi.

Based İstanbul dergisinin sorularını yanıtlayan Saat’in Aşk-ı Memnu dizisindeki partneri Selçuk Yöntem’den etkilenerek oyuncu olmaya karar verdiği ortaya çıktı. Güzel oyuncu “9-10 yaşlarındayım. Selçuk Yöntem’in ‘Ben Feuerbach’ oyununu izlemiştim. Finaldeki demir konstrüksiyon merdivenleri, yanıp sönen ışıkları ve Selçuk’un oraya çıkışını hatırlıyorum…‘Ben de burada olmak istiyorum’ hissi çok baskındı.” sözleriyle oyuncu olmaya çocukluk yaşlarında nasıl karar verdiğini anlattı.

Başarılı oyuncu sinemamızın güncel durumu hakkındaki görüşlerini ise “Çok karanlık, çok öfkeli zamanlardan geçtik ve şimdi bunların sanatsal dışavurumlarını görüyoruz; müzikte, kitapta ve tiyatroda. Ne yazık ki sinemada çok fazla yaşayamıyoruz. Çünkü sinemamız komedi tekelinde” sözleriyle dile getirdi.

Beren Saat, “Ünlü olma hali seni nasıl etkiliyor” sorusuna da ilginç bir yanıt verdi ve “Ünlülük, popülerlik ünlü olana kadar çok matah görünüyor. Gerçekten ünlü olduğun gün, bu bir hapishane hatta hücre.” ifadelerini kullandı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.