Bana evlenme teklifi edecek mi?

28.05.2019
A+
A-

Bir erkeğin size evlenme teklifi edip etmeyeceğiniz nasıl anlarsınız? Süper Baykuş’tan dikkate almanız gereken öneriler…

Bana evlenme teklifi edecek mi?

Siz ilişkinizin ciddi olduğunu ve evliliğe doğru yürüdüğünü düşünüyorsunuz peki partneriniz sizinle aynı fikirde mi? Size evlilik teklif etmeyi düşünüyor mu? Süper Baykuş’un yazısını okuduğunuzda bu “Bana evlenme teklifi edecek mi?” , “Benimle evlenmek istiyor mu?” gibi aklınızı kurcalayan sorulara yanıt bulacaksınız.

Sevgilimin bana evlenme teklif edip etmeyeceğini nasıl anlarım?

Partneriniz sizinle nikah masasına oturmak isteyip istemediğini birçok şekilde açık edebilir. Öncelikle birlikte olduğunuz kişinin sizi gerçekten sevip sevmediğinden ve sizi hayatında hangi konuma yerleştirdiğinden emin olun. Eğer sevgiliniz sizi gerçekten de hayatının kadını olarak görüyorsa panik yapmayın beklediğiniz teklif er ya da geç gelecektir.

Sizinle bir gelecek hayal ediyor mu?

Sevgilinize gelecekle ilgili planlarını sorun mesela “3 yıl sonra kendini nerede görüyorsun?” ya da “İlerde nasıl yaşamın olmasını isterdin?” sorusunu iletin. Anlattığı hayallerde size de yer veriyor mu yoksa sadece kişisel başarılardan ve bireysel hedeflerden mi bahsediyor? Eğer planlarından bahsederken sizin adınız hiç geçmiyorsa yakın zamanda evlilik teklifi almanız zor görünüyor. Fakat mutlu bir aile yaşamından bahsediyorsa bu olumlu yönde bir işaret.

Evlilikten bahsettiğinizde tepkisi nasıl oluyor?

Siz evlilikten bahsettiğinizde örneğin bir arkadaşınızın düğününü anlattığınızda size nasıl bir tepki veriyor? Sıkılıp konuyu değiştirmek mi istiyor yoksa sizinle birlikte hayal kurmaya ve sizi bu konuda konuşmaya teşvik mi ediyor? Ona onun nasıl bir evlilik düşündüğünü sorun eğer detaylı bir düğün anlatıyorsa bu konuyu daha önce de düşündüğünü anlayabilirsiniz ama hemen geçiştiriyorsa evlilik fikri partnerinizin aklına hiç gelmemiş olabilir.

Sizi yakın çevresiyle tanıştırdı mı?

Partnerinizin yakın çevresinden kaç kişi tanıyorsunuz? Sizi aile bireyleriyle tanıştırmaya başladı mı? Eğer aile bireyleriyle tanışmaya başladıysanız bu ilişkinizin ciddiyetini ortaya koyacaktır. Sonuçta siz de o ailenin bir parçası olacaksınız. Eğer ailesinin henüz sizden haberi dahi yoksa evlilik teklifine daha çok zaman var diye düşünebilirsiniz.

Çocuk sahibi olmak istiyor mu?

Yakın gelecekte ya da uzak gelecekte sevgiliniz çocuk sahibi olma konusunda istekliyse bu evlenmeyi de düşündüğünün işaretlerinden biridir. Eğer bu isteğini sık sık dile getiriyorsa yakın zamanda evlenme teklifi almanız çok olasıdır. Birlikte olduğunuz kişinin bu konuda fikrini öğrenmeye çalışın ve başka çocuklara nasıl davrandığını gözlemleyin.

Eğer yukarıdaki tüm şartlarda da durum olumsuz görünüyorsa yine de karamsarlığa kapılmayın. Evlilik teklifi ertelen maddi durumlar, ailevi konular gibi size açılamadığı birçok sorun olabilir. Anlayışlı olmaya çalışın ve partnerinizin direkt olarak evlilikle ilgili düşüncelerini sorun fakat sevgiliniz istemediği halde bu konuda baskı kurmaya çalışmanın onu sizinle evlenme fikrinden daha da uzaklaştırabileceğini unutmayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.